1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

10 Bin Lira İle Başladı Şimdi 3 Mağazası Var

10 Bin Lira İle Başladı Şimdi 3 Mağazası Var
0

Ev hanımı iken eşini ikna edip iş hayatına atılan girşimci Hatice Bayraktar, 10 bin lira ile başladığı iş serüveninde şimdi 3 iş yeri sahibi.

Kahramanmaraş’ta yaşayan girişimci Hatice Bayraktar, 10 yıl önce 10 bin lira ile manifatura işine girdi. Aradan geçen sürede 3 iş yeri daha açmayı başaran Bayraktar, imkanı olmayan ve çalışmak isteyen kadınlara, iş dünyasında pes etmeden çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Tarihi Kapalı Çarşı’da iş yeri sahibi olan Bayraktar, 10 yıl önce eşinin kendisinden çalışmasını istemediğini ancak 3 çocuğuna rağmen çalışma isteği üzerine eşini ikna ederek iş dünyasına girdi.

Aradan geçen 10 yılda döşek yüzü, nevresim ve perdeler dikerek 3 iş yeri sahibi olan Bayraktar, konu ile ilgili olarak “Çocuklarım büyüdükten sonra çalışmam gerektiğini düşündüm ve bu işe girmek istedim. Eşim ilk etapta beni başka işe göndermemekte kararlıydı ancak ben kendi işimi kurmak istedim. 10 yıldır bu işi yapıyorum. İlk işe başladığımda 10 bin lira ile 6 top bezim vardı. Büyük gayret ve emek sarf ederek çarşıda iş yerimi açtım. Yaptığım iş manifatura işi ve tarihi ürünlerimizi öldürmemek için bu işe başladım. Özellikle döşek yüzü, nevresim ve perdeler dikerek müşterilerin isteğine göre hazırlıyorum. Kadınların çalışmaları taraftarıyım ve onlar da çalışsın iş yerini açsın. Kimse pes etmesin amacı neyse onu uygulasın. Şu anda iş yerimin biri Önsen Mahallesi’nde biri burada ve bir de kızıma iş yeri açtım. İş yaparken kazandığınız zaman aldığınız paranın değerini iyi bilip parayı değerlendirmek gerekir.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir